Wielki konkurs fotograficzny National Geographic i docenieni Polacy

Ponad 48 tysięcy zdjęć, zabójcza konkurencja, 3 miesiące nadsyłania prac i wreszcie rozstrzygnięty prestiżowy konkurs fotograficzny National Geographic!

Konkursy fotograficzne organizowane przez National Geographic i uzyskanie w nich wyróżnienia, to dla fotografa najlepsze portfolio i reklama, jakich nie da żaden innych sukces! Tegoroczna, szósta już edycja to dodatkowo nagrody ufundowane przez firmę Panasonic, która już drugi raz jest oficjalnym partnerem konkursu. Zwyciężczynią została Izabela Perez Harrietta, za zdjęcie „Ninas” prezentujące dwie mieszkanki Kuby.

Po raz drugi w historii konkursu uczestnicy rywalizowali też w kategorii „Pejzaż Polski”. I tu wyróżnienie otrzymał Polak – Jakub Połomski z Cieszyna, którego zdjęcie „Beskidzka Arkadia” zachwyciło jurorów. Prestiżowe wyróżnienie jest dla Połomskiego spełnieniem marzeń i jednocześnie dowodem na to, że piękne zdjęcia można stworzyć również w Polsce – bez poszukiwania wyjątkowych miejsc i krajobrazów na całym świecie. Wyróżnieniem nagrodzono też zdjęcie oszronionych drzew nadesłane na konkurs przez Jacka Niewczasa z Płotowa.

Konkurs National Geographic Polska organizowany jest od 2005 roku i przez ten czas stał się dla fotografa tym, czy dla każdego z nas wygrana w totolotka. By zwyciężyć, trzeba pokazać dosłownie wszystkie swoje możliwości i jeszcze znaleźć to jedno, jedyne miejsce, którego uwiecznienie na negatywie przyniesie sławę na całym świecie.