Aplikacje, które pomagają oszczędzać

aplikacje mobilne

Oszczędzanie jest w dzisiejszych czasach jest niemal konieczne. Wynika to choćby z niejasnej kwestii emerytur, które mogą być w przyszłości bardzo niskie. Żeby jednak oszczędzać, trzeba mieć dużo samozaparcia albo… odpowiednią aplikację! Wystarczy ściągnąć ją na swojego smartfona i korzystać z niej w codziennym życiu. Które z mobilnych aplikacji pomagających ograniczyć wydatki są najlepsze?

Jedną z ciekawszych opcji jest MoneyZoom. Dokonując jakichkolwiek zakupów, do aplikacji zawsze możemy wpisać poszczególne wydatki, kategoryzując je i mając pogląd na to, ile i na co wydajemy na przestrzeni całego miesiąca. Pomogą nam w tym przejrzyście wykonane, kolorowe wykresy. Spisując zakupy, można uwzględniać je w kategoriach takich, jak m.in. żywność, odzież, rachunki, wydatki na dom, wydatki na samochód, spłata kredytu, a nawet wydatki na kulturę i wyjście do restauracji. W MoneyZoom można też zapisać limit wydatków i określić zaległe czy przyszłe płatności, o których moglibyśmy zapomnieć.

Przypominacz Faktur to aplikacja, która pozwala ustawiać przypomnienia dotyczące zapłaty wszelkich rachunków. Ustawiamy w niej terminy, do których mamy uiścić zapłatę oraz liczbę dni określających wyprzedzenie, z jakim aplikacja ma nam o niej przypomnieć. Ponadto, należy podać walutę, w jakiej zapłacimy rachunek, a także kwotę oraz nazwę odbiorcy lub numer faktury. Przypomnienie będzie się uruchamiało tak długo, aż wreszcie zakwalifikujemy je do kategorii rachunków już opłaconych. W tym przypadku też istnieje kilka kategorii, do których można zaliczyć płatności. Aplikacja występuje w wersji darmowej oraz płatnej. Listonic to aplikacja stanowiąca listę zakupów, które mamy zrobić. Poza tym, że możemy je wpisać samodzielnie, to mamy też opcję przeglądania gazetek promocyjnych z kilku sklepów, a wtedy możemy je automatycznie dodawać do spisu produktów, które chcemy kupić.

Listonic daje też dostęp do przepisów kulinarnych mających spisy produktów niezbędnych do nabycia. LendMate IOU to natomiast aplikacja przypomina o pożyczkach. Wpisujemy do niej te, które sami zaciągnęliśmy i te, których udzieliliśmy. Dopóki nie przeniesiemy ich do kategorii zrealizowanych, przypomnienie pozostanie aktywne. Ostatnią propozycją jest Kizzu, czyli aplikacja pomagająca pamiętać o promocjach. Znajdują się w niej informacje o promocjach i wyprzedażach w ponad 130 miastach kraju, a nawet o tym, w których czasopismach udostępniono kupony rabatowe do konkretnych punktów handlowych. Żeby wyszukiwanie było proste, wszystkie promocje podzielono na dokładne kategorie.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.