Bankier i Wykop na sprzedaż?

Allegro

Wiele wskazuje na to, że Grupa Allegro zamierza sprzedać serwisy internetowe bankier.pl oraz wykop.pl. Informacje na ten temat zostały opublikowane przez portal wp.pl. Według nieznanych informatorów, Allegro chce skupić się na świadczeniu usług on-line, a nie prezentowaniu treści. Samo Allegro nie skomentowało jednak tych doniesień, więc nie wiadomo, ile jest w nich prawdy. Nie wiadomo też, czy gdyby rzeczywiście tak się stało, to serwisy byłyby sprzedawane razem, czy osobno. Według aktualnych danych, Grupa Allegro to druga spośród największych spółek w polskiej sieci. Na pierwszym miejscu znajduje się Google.

Mimo to wp.pl posunęło się o krok dalej i opublikowało już nawet informację na temat możliwej ceny ofertowej. W przypadku strony bankier.pl miałaby ona wynosić ok. 20 milionów złotych, choć Grupa Allegro, która kupowała portal w 2009 r., zapłaciła za nią aż 63 miliony złotych. Specjaliści przyznają, że rzeczywiście w tamtych czasach inwestycja w serwis była znacznie bardziej opłacalna niż obecnie. Wkrótce po tym, jak Allegro przejęło Bankiera, zaczęły pojawiać się pierwsze kłopoty. W samym tylko 2010 r. portal zanotował straty sięgające 80 tysięcy złotych, natomiast w roku ubiegłym miałoby to już być kilkaset tysięcy złotych. Utrzymywanie Bankiera przez Grupę Allegro stało się zatem rzeczywiście nierentowne.

Grupa Allegro chce zrezygnować też z serwisu wykop.pl, który najprawdopodobniej nie będzie pasował do nowego charakteru jej działalności. Jeżeli zgodnie z informacjami przekazanymi przez wp.pl, Allegro skupi się jedynie na kwestiach usługowych, to rzeczywiście treści prezentowane na Wykopie nie będą już znajdowały się w kręgu zainteresowań Grupy. wykop.pl najwyraźniej ma się zdecydowanie lepiej, ponieważ jego cena ofertowa miałaby sięgać kilku milionów złotych. Przypomnijmy, że Wykop stał się częścią Grupy Allegro dopiero 2 lata temu.

Niedawno pojawiły się również informacje o innych zmianach, jakie mają zajść w Grupie Allegro. Okazało się, że istnieje prawdopodobieństwo, iż portal ogłoszeniowy tablica.pl przestanie działać w znanej obecnie formie i zostanie włączony do olx.pl. Warto też przypomnieć, że we wcześniejszych miesiącach Grupa Allegro dokonała już poważnych modyfikacji. W ramach rozpoczynanych porządków, jesienią sprzedano serwis mojeauto.pl, którego nowym właścicielem zostało wydawnictwo Moto-Presse-Polska.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.