Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Biuro Tłumaczeń Sztuki

Sztuka. Nie każdy z nas ją rozumie, choć często chcielibyśmy poznać źródła inspiracji autora. Wtedy pojawia się standardowe pytanie: „Co autor miał na myśli?”.

W znalezieniu odpowiedzi teraz może pomóc wszystkim zainteresowanym internetowe Biuro tłumaczeń sztuki – pierwsze tego typu w Polsce. Nazwa jest może zbyt formalna jak na działalność artystyczną, ale daje jasny przekaz. Tutaj dowiesz się wszystkiego o sztuce, szczególnie współczesnej.

Od razu warto zaznaczyć jednak, że tłumacze nie dają jednej i tylko słusznej odpowiedzi. Wskazują i sugerują kilka interpretacji, być może nawet odległych od zamierzeń samego autora dzieła. Tym samym podważają twierdzenie, że współczesne prace artystyczne mają tylko jedno znaczenie.

W Biurze pracują specjaliści z wielu dziedzin związanych ze sztuką: fotografowie, krytycy sztuki, filmoznawcy, pisarze, absolwenci malarstwa, kulturoznawcy, socjologowie i dziennikarze. Wszystkich skupia miłość do sztuki i chęć propagowania jej, przełamywania barier.

Jeśli masz problem ze zrozumieniem danego dzieła, wystarczy, że wypełnisz formularz, opiszesz swoje wątpliwości i poczekasz na odpowiedź.