Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Chroń skórę przed mrozem

Niska temperatura, a do tego chłodny wiatr to warunki absolutnie niesprzyjające naszej cerze. Szkodzą one zarówno skórze twarzy, jak i dłoni. Jak chronić skórę przed mrozem?

Przede wszystkim, warto zdać sobie sprawę z tego, że nadmierne przesuszanie się skóry to nie tylko efekt silnego działania promieni słonecznych w lecie, ale również zjawisko typowe dla okresu zimowego. Temperatury poniżej zera oraz chłodne wiatry sprawiają, że skóra szybko wysycha, co natomiast doprowadza, choćby do pierzchnięcia ust. Aby temu zapobiec, należy stosować odpowiednie kosmetyki nawilżające.

Najlepsze będą kremy o gęstej konsystencji, których nałożona warstwa dłużej utrzyma się na skórze. Specjaliści zalecają stosować również dobrze dobrane kosmetyki na noc. Regenerujące i głęboko nawilżające kremy przygotują skórę do wyzwań, jakim musi ona stawiać czoła w ciągu dnia.

Wybierając określone preparaty nawilżające, najlepiej jest sięgać po te, które zawierają olejki roślinne, aloe vera, d-panthenol. Istotne jest także, by kremy zawierały kompleks witamin odżywiających i wzmacniających powłokę skórną. Zimą do przesuszenia skóry dochodzi także w pomieszczeniach. Rzadkie wietrzenie i włączone ogrzewanie przyspieszają proces ubywania wody z organizmu. Chcąc temu zapobiec, należy stosować preparaty ze składnikami takimi, jak ekstrakt z ogórka lub nagietka, alantoina, olej z pestek winogron.

Dobrze jest przejść na prawidłową dietę bogatą w ryby, warzywa i owoce oraz tłuszcze roślinne.

Podczas wychodzenia z pomieszczeń na zewnątrz szczególnie powinniśmy zadbać o skórę przeżywającą szok termiczny. Pękaniu naczynek zapobiegną kosmetyki z retinolem. Przy zimowym słońcu nie zapominajmy o kremach z filtrem UV.