Nowy Cube z ekranem jak Retina

tablet cube u9gt5

Pamiętacie chiński tablet Cube U30GT? Wokół tego taniego sprzętu z mocnym procesorem było sporo szumu. Firma nie odpuściła i znowu przygotowała mocne uderzenie – model Cube U9GT5 z ekranem jak Retina.

Chińczycy depczą po piętach liderom rynku. Oferują sprzęt o porównywalnych parametrach, jednak za sporo niższą cenę. Firma Cube udowadnia, iż coraz skuteczniej goni najnowsze trendy. Model U9GT5 to niemal nowy iPad. Tyle że tańszy.

Co znajdziemy na pokładzie? Przede wszystkim zainteresowanie wzbudza ekran. 9,7-calowa matryca IPS może się pochwalić taką samą rozdzielczością jak Apple’owska Retina, czyli 2048×1536. Do tego dochodzi bardzo mocny dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066, 1GB RAM-u i 16GB pamięci flash. Poza tym Bluetooth, WiFi, USB i złącze HDMI. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida Jelly Bean. Czyli wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej, jest na pokładzie. I to za niewygórowaną cenę, bo około 210 dolarów (to wstępne ustalenia – tablet pojawi się w sprzedaży pod koniec roku).

Model Cube U30GT wzbudza sprzeczne emocje. Z jednej strony za przystępną cenę oferuje naprawdę mocne parametry. Z drugiej strony – sporo osób narzeka na jakość wykonania i poszczególnych komponentów (np. występują problemy z ekranem i spasowaniem elementów urządzenia). Z tego względu podstawowe pytanie, jaki nasuwa mi się przed premierą Cube U9GT5, to czy tym razem firma ustali wyższe standardy jakości? Jeżeli tak, sprzęt ten będzie naprawdę warty zainteresowania. Przy okazji napsuje krwi posiadaczom high-endowych tabletów, których dachówki, oprócz wysokiej ceny, nie będą się już niczym różnicą od budżetowych „chińczyków”.

[źródło informacji: edwardweinert.com, tabletowo.pl]