Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Konkurs: Popularyzator Nauki – do końca października

Jeden z ciekawszych konkursów naukowych już trwa! Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody. Zostanie ona wręczona w kategorii naukowiec lub instytucja naukowa i dziennikarz.

Konkurs „Popularyzator Nauki” odbywa się już po raz siódmy. Jest on organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poza podstawowymi kategoriami, wyróżnione zostaną również projekty prezentowane w trakcie festiwali nauki, jak również najaktywniejsi rzecznicy uczelni bądź instytucji naukowych.

To oni dbają o to, by media miały dostęp do ważnych informacji na temat nowych osiągnięć naukowych. Laureaci zostaną wyłonieni spośród kandydatów zaproponowanych przez instytucje, uczelnie, środowiska naukowe, w tym resort nauki, naukowców czy też samych organizatorów. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową. Podać trzeba imię, nazwisko, tytuł kandydata oraz opisać jego dokonania naukowe.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez precyzyjnie dobrane jury składające się z naukowych autorytetów oraz przedstawicieli Ministerstwa Nauki oraz serwisu Nauka w Polsce. Serwis ten jest wydawany przez Polską Agencję Prasową. W jego skład wchodzą artykuły będące szczegółową prezentacją dokonań naukowych. Bywają redagowane przez dziennikarzy serwisu oraz innych jego współpracowników. Mają one mówić o osiągnięciach rodzimych uczelni, naukowców i innych jednostek związanych ze światem nauki.