Genetyka w służbie zdrowia

Jaki jest związek między świecącym kurczakiem a naszym zdrowiem? Iluminujący drób jawi się raczej jako zagrożenie. Okazuje się, że takie dziwne eksperymenty mogą służyć podniesieniu poziomu medycyny.

Czytając doniesienia ze świata nauki łatwo popaść w konsternację. Naukowcy często przeprowadzają tak dziwne eksperymenty, że ich sens wydaje się nam mocno wątpliwy. Jednak nawet najbardziej kuriozalne wybryki laboratoriów mają zawsze odległy, pożyteczny cel.

Oczywiście można podejrzewać, że to tylko wytłumaczenie naukowców, którzy chcą za nasze pieniądza bawić się w absurdalne eksperymenty. Warto więc przyjrzeć się tematowi. Chociażby wspomnianemu świecącemu kurczakowi. Powstał poprzez połączenie DNA kury i meduzy. Celem stworzenia takiej hybrydy było nauczenie się krzyżowania genów. Jeżeli technika ta zostanie udoskonalona, możemy się spodziewać np. jajek z przeciwciałami blokującymi wirusy. W efekcie każda jajecznica stanie się lekarstwem wzmacniającym system immunologiczny naszego organizmu.

The following two tabs change content below.