Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Już 20 stycznia rusza Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii

20 stycznia w Krakowie rozpoczyna się Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii. Wydarzenie jest wyjątkowe: zostanie zaprezentowany na nim cały proces powstawania zdjęcia, od pomysłu, po finalną obróbkę.

W ramach festiwalu odbędą się liczne projekcje, wykłady, pokazy i spotkania autorskie. Ich tematyka będzie bardzo zróżnicowana. Na festiwalu będziemy mogli zapoznać się bliżej z historią fotografii, ale także z sekretami doboru i obsługi sprzętu. Festiwal uświetni swoją obecnością wielu wybitnych fotografów. Wśród nich znajdą się między innymi Wojciech Grzędziński oraz Wojciech Plewiński.

Obecność swoich przedstawicieli zapowiedzieli także Fundacja.DOC, Babel Images oraz kolektyw Holograf. Żaden prawdziwy miłośnik fotografii nie odmówi sobie osobistego spotkania z twórcami o tak bogatym i wszechstronnym dorobku artystycznym.

Festiwal to nie tylko szansa na zapoznanie się ze sztuką fotografowania i sylwetkami twórców, ale i na zaprezentowanie własnych dokonań w tej dziedzinie. Każdy, kto zgłosi swoją chęć udziału w przeglądzie portfolio, będzie mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z najznamienitszymi fotografami i dokumentalistami.

Zawodowi fotografowie wskażą mocne i słabe strony warsztatu i podpowiedzą, co zrobić, aby w dalszym ciągu go rozwijać.