Kwas hialuronowy – to warto wiedzieć!

Kwas hialuronowy to wyjątkowy specyfik, który pozwala na poprawę urody. Znajduje zastosowanie nie tylko w chirurgii plastycznej, ale również w kosmetyce. Czy jednak na pewno jest aż tak cudowny?

Pewnym jest, że odkąd odkryto właściwości kwasu hialuronowego, stał się on jedną z najważniejszych substancji wykorzystywanych podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wstrzykiwany powiększa określone partie ciała, może też wygładzać skórę. Pomaga w walce z niedoskonałościami skórnymi, odświeża i odmładza skórę, dodając jej sprężystości. Stosowany podczas powiększania piersi czy przy innych operacjach plastycznych, jest z reguły bezpieczniejszy od wkładek silikonowych czy innych rozwiązań.

Ze względu na swoje właściwości, kwas hialuronowy jest droższy od pozostałych substancji wykorzystywanych przez medycynę estetyczną czy przemysł kosmetyczny. Mimo tego, należy pamiętać, że jego użycie nie cofa czasu.

Kwas hialuronowy jest naturalnym cukrem złożonym spotykanym w ludzkim organizmie. Jako że wiąże on wodę w organizmie, odpowiada za odpowiednie nawilżanie ciała. Podobnie, jak w przypadku kolagenu, z wiekiem kwas zanika, więc aby utrzymać atrakcyjny wygląd, należy w jakiś sposób uzupełniać jego braki. Stąd popularność stosowania kosmetyków produkowanych na jego bazie. Jednak wcierany w zewnętrzne powłoki skórne kwas nie czyni cudów.

Może wygładzić cerę, ale tylko w niewielkim stopniu. Same zastrzyki wypełniające skórę dają lepsze rezultaty. Jednak, należy je regularnie powtarzać.