Jak promować firmę w internecie?

W dzisiejszych czasach wielu przed skorzystaniem z usług jakiejś firmy wcześniej szuka opinii na jej temat w internecie. To najlepszy sposób, by dotrzeć do klienta i zainteresować go swoimi usługami!

Badania wykazały, że zdecydowana większość konsumentów przy poszukiwaniu informacji o firmach korzysta z wyszukiwarki Google. Nic dziwnego – Google kładzie szczególny nacisk na promowanie małych, lokalnych przedsiębiorstw w sieci. Za jej pośrednictwem najszybciej przekonamy się, gdzie w naszej okolicy znajduje się dobra restauracja, salon fryzjerski czy gabinet weterynaryjny.

Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę BrightLocal wykazały, że blisko połowa wszystkich użytkowników internetu przynajmniej raz w miesiącu korzysta z wyszukiwarki Google w celu wyszukania informacji o konkretnej, lokalnej firmie. Google bije na głowę inne popularne wyszukiwarki, ale co ciekawe – również znane portale społecznościowe, które przeżywają obecnie swój rozkwit.

W Polsce zainteresowanie Google jest jeszcze większe. 96% internautów korzysta wyłącznie z tej wyszukiwarki, a 20% z nich poszukuje informacji o lokalnych przedsiębiorstwach. Dużą popularnością cieszy się także serwis Google Maps, który umożliwia nam zlokalizowanie wyszukiwanych miejsc na mapie naszej okolicy.