Zdjęcia: Konkurs National Geographic Traveler

National Geographic Traveler

Do końca czerwca tego roku trwać będzie 25. edycja konkursu fotograficznego National Geographic Traveler. W związku z tym, czasopismo podróżnicze opublikowało już na swojej oficjalnej stronie internetowej zgłoszone zdjęcia. W tym roku wyodrębniono 4 kategorie fotografii. Są to Krajobrazy, Portrety, Miejscowy klimat oraz Ulotne. Chętni wciąż jeszcze mogą nadsyłać swoje prace.

Na stronie National Geographic Traveler znalazło się 13 wspaniałych zdjęć. Jednym z tych, które najbardziej przykuwają uwagę jest fotografia Priscilli Locke zatytułowana „Wrota do piekieł”, przedstawiająca kobietę stojącą tuż przy kraterze wulkanu. Równie pięknym, ale zupełnie odmiennym zdjęciem jest to, które zrobił Joshua Holko. Znajduje się na nim otoczony śniegiem, częściowo zamarznięty wodospad.

Wspaniałe ujęcie obserwujemy na zdjęciu Chrisa Schmida, który sfotografował biegnące konie rasy Criollo. Jest to odmiana popularna w Ameryce Południowej, głównie w Urugwaju, Paragwaju, Argentynie i Brazylii. Zdjęcie zrobiono ze specyficznej perspektywy, która nadaje mu niezwykłej dynamiki. Piękną fotografią jest „Król pingwinów” autorstwa Nancy Dowling, której udało się zrobić zdjęcie stadzie pingwinów stojących na skalach. Interesujący jest także „Wściekły hipopotam” sfotografowany przez Joeya Senfta. Wspaniale prezentuje się również główny bazar w New Delhi sfotografowany przez Edwarda Grahama. Świetny kontrast barw oraz ciekawa perspektywa sprawiają, że zdjęcie to ma w sobie coś naprawdę magicznego.

Innym, niesamowitym zdjęciem przedstawiającym świat fauny jest fotografia Grahama McGeorga, któremu udało się uchwycić moment odpoczynku kangura. Ułożony jest on w charakterystyczny sposób przypominający pozę relaksującego się człowieka. Poza tym, McGeorge zgłosił do konkursu urocze zdjęcie szympansiątka z matką. Ten sam fotograf wykonał hipnotyzujące zdjęcie północnoamerykańskiej sowy – syczonia krzykliwego – która idealnie wkomponowała się w dziuplę, przez co trudno odróżnić jej sylwetkę od zarysu drzewa.

Ciekawym obrazem jest też fotografia „Prysznic w Pacyfiku”, którą wykonał Stephane Couture. Przedstawia ona troje dzieci stojących na skałach, opryskiwanych falami Oceanu Spokojnego. Połączenie wody i światła sprawia, że zdjęcie prezentuje się wyjątkowo oryginalnie. Do konkursu zgłoszono także zdjęcie kazaskich myśliwych z orłami autorstwa Tariqa Sawyera oraz fotografię przedstawiającą dziewczynkę przed wejściem do świątyni wykonaną przez Juana Abala Lopeza.