Motoryzacyjne nowości na targach we Frankfurcie

targi motoryzacyjne

AUDI AG/flickr.com

W ubiegłym tygodniu w Niemczech odbyła się wielka wystawa motoryzacyjna Salon Frankfurt 2015. Pokazano na niej nowe modele samochodów oraz akcesoria motoryzacyjne prezentowane przez ponad tysiąc wystawców z 40 krajów świata.

W minionym tygodniu Niemcy gościli ponad tysiąc wystawców z 40 krajów świata, którzy przyjechali na imprezę motoryzacyjną Salon Frankfurt 2015. Głównym punktem imprezy były prezentacje nowych modeli samochodów oraz ich napędów. Niemniej jednak, na powierzchni 30 000 m2 znalazło się miejsce na szereg wystaw tematycznych, również odnoszących się do ruchu aut po mieście czy korzystania z technologii mobilnych w samochodach.

Większość gości skupiła się na prezentacjach nowych modeli samochodów znanych marek. Wśród ciekawszych pojazdów znalazł się najnowszy Opel Astra, który przedstawiono zarówno w wersji kombi, jak i hatchback. To piąta generacja tych popularnych samochodów, które produkowane będą w gliwickiej fabryce Opla już od tego miesiąca. Na chwilę obecną zamówiono aż 30 tysięcy takich samochodów. Polskę reprezentował też Fiat, który przedstawił publiczności Lancię Ypsilon i nowe wersje Fiata 500.

To jednak nie koniec polskich akcentów, bo Volkswagen zaprezentował dostawczy Caddy w nowej wersji Alltrrack, która przypomina nieco samochód terenowy. Te pojazdy produkowane są w fabryce w Poznaniu. Wśród typowych terenówek na uwagę zasłużył najnowszy VW Tiguan. Poza tym wystawiono szereg innych samochodów typu SUV, stworzonych z myślą o pokonywaniu najtrudniejszych tras. Były to m.in. Hyundai Santa Fe, Kia Sportage czy Bentaygę będącą pierwszym tego rodzaju pojazdem w ofercie ekskluzywnego Bentleya.

Jeśli chodzi o najbardziej zachwycające samochody, które zostały zaprezentowane na wystawie we Frankfurcie, to można do nich zaliczyć Alfę Romeo Giulia, nową generację BMW 7 oraz Suzuki Baleno. Oprócz nich przedstawiono nowe wersje Renault Megane, Citroena w wersji premium oraz limuzynę DS4. Toyota pochwaliła się nowymi napędami. Był to nowy Prius oraz napęd hybrydowy RAV4. Natomiast Audi i Porsche przedstawiły prototypy aut z silnikami napędzanymi prądem elektrycznym, a Mercedes pokazał limuzynę wyposażoną w napęd hybrydowy typu plug-in.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.