Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Policja opublikowała zdjęcia wielkopolskich kiboli

Policja opublikowała zdjęcia 51 niebezpiecznych, wielkopolskich kiboli. Wszyscy byli obecni na meczu 3 maja na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Policja liczy na schwytanie kiboli dzięki publikacji.

Policjanci z Poznania liczą na to, że publikacja zdjęć pseudokibiców umożliwi im szybsze złapanie bandytów. Być może rozpoznają ich sąsiedzi, znajomi czy przypadkowe osoby. Kiboli wytypowali eksperci pracujący w policji. Wyróżniono ich w oparciu o nagrania z meczów. Przypuszcza się, że są to kibice Lecha Poznań. Osoby, które rozpoznają kiboli są proszone o niezwłoczny kontakt z policją.

Podczas głośnych zamieszek z 3 maja na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy mieli oni zasłonięte szalikami twarze. Do walki, bo tak można nazwać zajście z Pucharu Polski doszło w momencie, gdy Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań w rzutach karnych.

Jak się później okazało, wojewoda kujawsko-pomorski wydał zgodę na urządzenie meczu, pomimo że policja negatywnie zaopiniowała poziom bezpieczeństwa na stadionie. Wówczas policji udało się zatrzymać  50 kiboli z czego 44, jak do tej pory usłyszało zarzuty. Najczęściej chodzi o wtargnięcie na boisko, niszczenie mienia czy napaść na policjantów i ochroniarzy. Wszystkie zatrzymane osoby otrzymały bezwzględny zakaz stadionowy oraz dozór policji.