Apartamenty wątpliwej jakości

Prestiżowa lokalizacja, duży metraż, luksusowe wyposażenie, ochrona, taras i garderoba. Między innymi takie elementy są konieczne, by lokal nazwać apartamentem. Zasada ta jest jednak często naciągana.

Apartament to bez wątpienia lokal spełniający najwyższe standardy jakości. Jeśli masz pieniądze i nie wiesz w co je zainwestować, taka nieruchomość wydaje się być dobrym pomysłem. O ile oczywiście kupiony przez Ciebie apartament, rzeczywiście nim będzie.

Ostatnie badania rynku pokazują, że deweloperzy posługując się terminem ‚apartament’ często nadużywają jego znaczenia. Wymogi odnośnie powierzchni przekraczającej 100 m kw. spełnia jedynie 15% mieszkań. A reszta tylko udaje lokale luksusowe oczywiście za nieprzystającą do ich warunków cenę.

Oferta apartamentowa skierowana jest do określonej grupy klientów. Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest lokalizacja budynku – koniecznie w centrum bądź w miejscach obleganych turystycznie. Poza oczywistymi wymaganiami, takimi jak kilka łazienek, tarasy, garderoba czy winda mieszkańcy apartamentu powinni mieć zapewnione dodatkowe, luksusowe atrakcje np. saunę, spa, basen oraz usługi w zakresie prowadzenia domu czy opieki nad zwierzętami.

W Polsce większość „apartamentów” ogranicza się do podziemnego parkingu i zadbanego trawnika przed wejściem.