Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Billboardy – reklama wyjątkowo uciążliwa

Billboardy to jedne z najlepszych sposobów na reklamowanie firm oraz instytucji. Jednak ich nadmiar w niektórych miejscowościach sprawia, że mieszkańcy nie mogą spać, a kierowcy czują się rozproszeni.

Nie tylko świecące, ale dodatkowo migające reklamy rzeczywiście mogą być uciążliwe. Dla mieszkańców okolicy oznaczają one trudności z zasypianiem, ale też problemy ze skupieniem się.

Często okazuje się, że nawet zasłony czy rolety nie są w stanie uchronić przed światłem dostającym się do wewnątrz. Może to przeszkadzać praktycznie podczas każdego zajęcia – w trakcie czytania, uczenia się, oglądania telewizji. Bezustanne mruganie ma także negatywny wpływ na ogólną zdolność skupienia się. Ponadto, na zbyt jasne, migające światła skarżą się kierowcy.

Billboardy są dla nich niebezpieczne, ponieważ mogą rozpraszać podczas prowadzenia pojazdu. Niestety, trudno wyobrazić sobie wprowadzenie zakazu montowania billboardów. Są one niezwykle skuteczne w działaniach marketingowych. Poza tym, wiele z nich instalowanych jest na prywatnej ziemi. Stają się, zatem korzystne zarówno dla właścicieli, którzy promują swoje usługi, jak i dla tych, którzy udostępniają ziemię, czerpiąc z tego zyski finansowe.

Żeby miasto mogło wydać zakaz wieszania świecących i mrugających reklam, potrzebne byłoby wprowadzanie poważnych zmian w ogólnym planie zagospodarowania miasta. Jednak nie nastąpi to zbyt szybko. Mimo tego, w Poznaniu udało się zwalczyć problem zbyt jasnych reklam – zajmuje się tym powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który kontroluje siłę światła reklamowego.