Czy fazy Księżyca mogą wpływać na urodę?

Naukowcy potwierdzają, nie od dziś zresztą, że Księżyc nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm.  Szczególnie korzystne jest dostosowanie zabiegów pielęgnacyjnych do faz Księżyca.

Księżyc wpływa między innymi na to, co dzieje się na naszej planecie podczas poszczególnych faz. Najlepiej widać to, obserwując jak woda poddaje się jego oddziaływaniu. Widzimy jak powstają przypływy i odpływy. Podobne zjawiska można zaobserwować w naszym organizmie, który jest w zdecydowanej większości zbudowany z wody właśnie. Księżyc oddziałuje na naszą gospodarkę hormonalną. Ponieważ z kolei hormony wpływają na nasze ogólne samopoczucie oraz skuteczność przeprowadzania rozmaitych zabiegów, warto wiedzieć, co należy robić podczas konkretnej fazy, a czego raczej unikać, by uroda nie ucierpiała.

Przykładowo, zabiegi oczyszczające najlepiej odłożyć sobie na nów. Jest to idealny moment na pozbywanie się toksyn z organizmu. Odżywianie organizmu, czyli dostarczanie mu wszystkich składników mineralnych i witamin natomiast najlepiej przeprowadzić w trakcie pierwszej fazy Księżyca. Świetnym pomysłem są odżywcze kąpiele.  Ewentualne stresy, jakie wtedy przeżywamy łatwo usunąć chociażby poprzez masaż relaksacyjny, na przykład z użyciem olejków eterycznych, takich jak choćby lawenda.