Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Farba do włosów – jak ją wybrać?

Kolor włosów, jakim obdarzyła nas natura rzadko kiedy tak naprawdę się nam podoba. Jak zmienić kolor włosów i jaką farbę wybrać, by dobrze odbiła się na naszym wizerunku i dodała urody?

To głównie kobiety mają dziś problem z akceptacją naturalnego koloru włosów: szarej myszce nie podobają się brązowe kosmyki wokół twarzy, osobę z temperamentem denerwuje jasny blond, będący podstawą kawałów i żartów, a osoby stonowane i poważne z nienawiścią patrzą na ognisty, rudy kolor swoich włosów. Na szczęście łatwo go zmienić: wystarczy wybrać odpowiednią farbę, udać się do fryzjera i po prostu przefarbować włosy. Czasem jednak okazuje się, że „po prostu’ wcale nie jest takie proste…

Kolor włosów może być ozdobą, ale zła decyzja może sprawić, że będziemy wyglądać jeszcze gorzej niż wcześniej. Jeśli więc nie jesteś osobą na tyle odważną, by eksperymentować co chwilę z kolorami, zdaj się na kilka cennych wskazówek: po pierwsze, przyjrzyj się uważnie swojej twarzy i oceń jej rysy, krągłości, wydłużenia kości policzkowych popatrz na karnację i zastanów się czy blond na pewno będzie pasował do opalenizny lub ciemniejszego koloru skóry. To niby drobiazgi, ale mają gruntowne znaczenie przy farbowaniu włosów!

Dobrym sposobem na świetny wybór farby do włosów i koloru są tzw. symulatory, czyli wrzucenie zdjęcia swej twarzy do programu z fryzurami i pooglądanie jej w różnych kolorach na głowie. Tym sposobem łatwo uniknąć pomyłki i znaleźć ten idealny. Nie wiesz gdzie szukać, nie masz komputera? Skorzystaj z domowych pomysłów: wytnij zdjęcie twarzy, połóż na kartce i przykładaj do niego różne kolory na głowę – mogą to być sznureczki włóczki, kredka czy nawet farbka plakatowa – grunt, żeby dostrzec „to coś” i łatwiej dokonać decyzji.