Franczyza – pomysł na własną firmę

Jeśli brak Ci pomysłu na dochodowy biznes, jeśli nie masz środków na jego otwarcie lub jeśli chcesz zaistnieć w danej branży bez bardziej profesjonalnego przygotowania, to franczyza jest dla Ciebie!

Przekonują  o tym spece od finansów. Jednakże, jeśli nie zdobędziemy odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, nasza inwestycja może okazać się zupełnie nietrafiona.

Franczyza jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Decyduje się na nią coraz więcej przedsiębiorczych i pomysłowych osób w różnym wieku. Jak twierdzą specjaliści i analitycy obecnie ponad 30 tysięcy osób zajmuje się już tego typu działalnością, czyli – własna firma pod cudzym szyldem.

Czy to się opłaca? Ci, którzy z powodzeniem zainwestowali, twierdzą jednogłośnie, że tak. Ci, którzy się decydują, nie mają jeszcze wyrobionego zdania. Jedno jest jednak pewne: podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu pojęcie franczyzny nie było nam znane, obecnie jest ona jedną z bardziej popularnych metod na dochodowy biznes.

Franczyza to jeden z bardziej sprawdzonych i zadziwiająco skutecznych modeli biznesowych. Spece od przedsiębiorczości dodają, że jest też modelem na każdą kieszeń. Koszty najtańszej inwestycji sięgają kilku tysięcy złotych. Najbardziej opłacalne obecnie sieci franczyzowe to między innymi: branża turystyczna, branża medyczna (sprzęt medyczny), wykończenie i wyposażenie wnętrz, branża budowlana. Dość ciekawą ofertę kierują do swoich klientów także banki.