Najciekawsze kobiece biznesy ubiegłego roku

Kobiety coraz aktywniej uczestniczą w polskim biznesie. Firmy zakładane przez kobiety zdecydowanie nie są już rzadkością. Jakie ciekawe interesy udało się im rozkręcić w ubiegłym roku?

Jagna Badurowicz i Anna Krajewska otworzyły własne bary sałatkowe. To świetna alternatywa dla fast-foodów, nic więc dziwnego, że ich lokale tak dobrze przyjęły się na polskim rynku. Zdrowe odżywianie ma dla nas coraz większe znaczenie.

Aneta Stenzel-Mazur i Magda Worska zdecydowały się na otwarcie własnej manufaktury słodyczy. Wprawdzie nie wpisują się one w modę na zdrowe odżywianie, ale są wystarczająco kuszące, by zachęcić klientów do kupna. Kobiety świetnie sprawdzają się też w biznesach związanych z branżą artystyczną.

Sylwia Sobiech zrezygnowała z pracy po to, by założyć własną pracownię artystyczną.

Małgorzata Kotlonek z siostrą tworzą własnoręcznie stylową galanterię. Firma Agaty Żurek „Niebieski Koralik” oferuje z kolei spersonalizowane bransoletki wykonywane według wskazówek klientek. Wiele pań prowadzi też firmy, których usługi kierowane są do nieco młodszych klientów. Hanna Szeliga prowadzi firmę produkującą kartonowe zabawki do samodzielnego składania i ozdabiania. Z kolei Samanta Kurkowiak proponuje rodzicom wykonywanie gipsowych odlewów rączek i nóżek ich pociech.

Jak widać, polskie kobiety potrafią!