Harlequin skończył 60 lat

Można czytać lub nie czytać. Lubić albo nie lubić. Ale każdy wie, że Harlequin to już od lat synonim kobiecej literatury miłosnej.

Harlequin istnieje na światowym rynku wydawniczym już od 60 lat. Początkowo, od roku 1949, wydawał jedynie książki sensacyjne i westerny, powieści angielskich i amerykańskich klasyków, a nawet książki kucharskie. Prawdziwą sławę przyniosły mu jednak romanse, które zaczęły ukazywać się dopiero po ośmiu latach od założenia wydawnictwa. Dziś romanse Harlequina są bezkonkurencyjnym i niekwestionowanym liderem popularności wśród literatury kobiecej

W ciągu sześćdziesięciu lat firma zdobyła uznanie czytelniczek na całym świecie i stałą pozycję na rynku wydawniczym. Jej siedziba mieści się w Toronto, jednak przedstawicielstwa rozsiane są po całym świecie.

Do książek Harlequina czytelników ciągle przyciąga przede wszystkim to, że pozwalają oderwać się od codziennego życia, od jego zwykłości i monotonni. Bohaterowie powieści przeżywają bardzo różne koleje losu, jednak podstawowe wartości, jak: miłość, szacunek, dobroć i uczciwość, zawsze pozostają na pierwszym miejscu.