Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jak Wedel dba o swoje prawa w sieci?

W sieci wciąż jest głośno o firmie Wedel, która zabroniła używania nazwy znanych słodyczy Ptasie Mleczko®, które produkuje. Firma dochodzi swoich praw od osób, które łamią zakaz.

Wystarczy, że wyrażenie Ptasie Mleczko® pojawi się bez charakterystycznego znaczka ® i kancelaria prawnicza obsługująca Wedla prawdopodobnie się tym zainteresuje. Zabronione jest używanie tej nazwy nie tylko w kontekście słodyczy, których rzeczywiście dotyczy, ale również jako nazwy ciast czy deserów.

Niedawno przekonała się o tym pewna blogerka, która umieszczała swoje przepisy na popularnym forum kulinarnym. Na jej profilu można było znaleźć przepis na ciasto pod nazwą „Ptasie mleczko”®, które nie było oznaczone znaczkiem.

Kancelaria wystosowała list adresowany do portalu, w którym wskazywała, że nazwa Ptasie mleczko® to znak towarowy zarejestrowany przez firmę Wedel i jako taki podlega ochronie. W ramach rekompensaty blogerka musiała zamieścić tę informację bezpośrednio pod przepisem. List od kancelarii prawnej przestraszył ją jednak na tyle, że nie tylko zamieściła stosowaną informację, ale i usunęła całego swojego bloga.

Po kilku godzinach prawnicy Wedla na swoim profilu na facebooku tłumaczyli się ze swoich działań. Zaznaczyli, że nigdy nie wysłali tego typu listu do osoby prywatnej i przeprosili za swoją nadgorliwość. Skoro jednak nigdy pisma nie wysyłali, skąd przeprosiny? Nie wiadomo.