Nosowska deklasuje rywali – Fryderki 2010

Fryderyki 2010 zostały już rozdane. Zdecydowaną faworytką Akademii Fonograficznej została piosenkarka Kasia Nosowska, która zdobyła nagrody aż w sześciu kategoriach deklasując wszystkich rywali!

Gala nie była tak uroczysta, jak w latach ubiegłych z racji niedawnej tragedii w Smoleńsku, którą wszyscy mamy jeszcze w pamięci. Artyści, wśród nich między innymi Justyna Steczkowska i Anna Maria Jopek, zdecydowali się oddać cześć jej ofiarom tworząc wyjątkowy koncert poświęciony ich pamięci. Jego mottem był utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, który stanowił motyw przewodni koncertu.

Wśród laureatów najczęściej pojawiało się nazwisko Kasi Nosowskiej, która zdobyła sześć nagród w kategoriach Autor Roku, Grupa Roku, Album Roku Rock („Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”) i Piosenka Roku („Kto tam? Kto jest w środku?”), Produkcja Muzyczna Roku oraz Wydawnictwo Specjalne – najlepsza oprawa graficzna. 

Dwie nagrody za Debiut Roku i Teledysk Roku przyznano młodemu zespołowi Biff, który dopiero w tym roku pojawił się na polskim rynku muzycznym.

Nagrodę dla Kompozytora Roku przyznano Sewerynowi Krajewskiemu, jako Wokalistę Roku nagrodzono Tomasza Lipnickiego, a jako Wokalistkę – Gabę Kulkę.

Nagrody mają równie prestiżowy charakter jak do tej pory, nie da się jednak ukryć, że katastrofa smoleńska rzuciła cień na całą uroczystość wręczenia nagród i panującą na niej atmosferę.