Tanie wycieczki zagraniczne mimo słabego złotego

W te wakacje polska waluta notuje duży spadek wobec innych walut, stąd ceny większości wycieczek zagranicznych są wyższe niż rok temu. Jest jednak kilka miejsc, w których zaoszczędzimy.

Indonezja, Brazylia, Malezja, Szwajcaria, Australia, Kanada, Stany Zjednoczone to tylko niektóre kraje, w których polscy turyści dostaną mocno po kieszeni. Złoty bowiem odznacza się dużym spadkiem wartości wobec amerykańskiego dolara, a ten zdecydowanie wpływa na wartość walut wymienionych państw. Zatem suma pieniędzy przeznaczonych na wakacyjny wyjazd kurczy się.

Inaczej jest w portfelach Polaków wybierających się na Węgry, Łotwę i Litwę czy do Rumunii, Grecji albo Chorwacji. Waluty tych krajów są obecnie dużo słabsze od złotego. Wakacje będą też tańsze niż w zeszłym roku w państwach posługujących się euro.

Najbardziej zaoszczędzimy, jeśli wycieczkę zorganizujemy sobie indywidualnie – w takich sytuacjach płaci się przecież wyłącznie obcą walutą. Spadków i wzrostów walut nie odczują turyści wykupujący wczasy przez biura podróży.