Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zautomatyzowane sprzęty domowe ułatwiają życie

Współczesne sprzęty domowe całkowicie różnią się od tych, które mieliśmy do dyspozycji jeszcze kilka lat temu. Wiele z nich jest np. w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu ich obsługa jest prostsza.

Przykłady? Proszę bardzo – wiele urządzeń może być dziś sterowanych zdalnie, na odległość przy użyciu łącza WiFi. Oznacza to, że nie musisz już w panice wracać do domu, kiedy przypomni Ci się o tym, że zapomniałeś wyłączyć pralkę czy żelazko. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, a nasz sprzęt wyłączy się sam.

Jeśli masz problemy z regularnym zaopatrywaniem lodówki i nigdy nie pamiętasz, co aktualnie się w niej znajduje, powinieneś zaopatrzyć się  w lodówkę marki THINQ.  Umieszczając zakupy w lodówce, wprowadzasz do komputera nazwy poszczególnych produktów oraz ich terminy do spożycia. Dzięki temu już nigdy nie będziesz musiał wyrzucać jedzenia, którego termin przydatności do spożycia upłynął jakiś czas temu. Co więcej, w czasie zakupów, będziesz mógł wejść do menu swojej lodówki i sprawdzić, jakie produkty aktualnie się w niej znajdują.

Obecnie trwają prace nad inteligentnym blatem kuchennym, który będzie w stanie rozpoznawać umieszczone na nim produkty. Blat będzie wyposażony w interaktywny ekran, na którym będą wyświetlane informacje dotyczące chociażby możliwych zastosowań danego artykułu.