The Edge: biurowiec który zwiększa komfort i efektywność pracy
Biurowiec zwiększający efektywność pracy i korzystnie wpływający na samopoczucie pracowników – brzmi niesamowicie? A jednak jest prawdziwe! Mowa o słynnym The Edge, który uważany jest za najinteligentniejszy budynek na świecie.
The Edge to znajdujący się w Amsterdamie biurowiec, który uważany jest za najinteligentniejszy budynek w historii. Co go wyróżnia? Przede wszystkim ma on niezwykłą moc – zwiększa efektywność działań zatrudnionych w nim pracowników i korzystnie wpływa na ich komfort. Osoby pracujące w nowoczesnej siedzibie firmy Deloitte mogą więc uważać się za prawdziwych szczęściarzy.
Odpowiedzialna za budowę The Edge firma Building Research Establishment (BRE) zadbała o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, tworząc ergonomiczne wnętrza, przyjazne dla środowiska. Troska o środowisko była tu tak znaczna, że firma konsultingowa BREEAM przyznała budynkowi największą w historii liczbę punktów za zastosowanie ekologicznych rozwiązań. To jednak wciąż nie wszystko, bo The Edge… potrafi myśleć! Brzmi wręcz bajkowo, ale w budynku wykorzystano tak rozwinięte technologie, że może on dosłownie śledzić pracowników. Ma też wbudowaną pamięć, dzięki której przypomina im o ważnych spotkaniach i przedstawia codzienny grafik pracy.
The Edge rozpoznaje nie tylko pracowników, ale również samochody. Ułatwia to parkowanie, ponieważ zauważeni już w momencie wjazdu na parking podwładni, są automatycznie kierowani w wolne miejsce. Po wejściu do biurowca można liczyć również na to, że zainstalowane w nim systemy doprowadzą pracownika do miejsca pracy. Należy zaznaczyć, że zatrudnieni w The Edge nie mają stałego biurka, dlatego każdego dnia budynek odprowadza ich na inne stanowisko. Część osób pracuje na miejscach siedzących, inni na stojących. Niektórzy otrzymują fotele balkonowe. W ten sposób nie znudzą się, a codziennie rotacje stanowisk pozwalają im lepiej się poznać, poprawiając atmosferę w zespole.
Na wybranym stanowisku pracownicy Deloitte mogą jeszcze oczekiwać, że The Edge dostosuje do ich potrzeb ilość światła oraz temperaturę pomieszczenia. Jest ona zapamiętywana tak, by konkretne osoby mogły przebywać w najdogodniejszych dla nich warunkach. Jak to wszystko możliwe? Okazuje się, że to wcale nie takie skomplikowane. Pracownicy są po prostu niemal stale połączeni z budynkiem, dzięki aplikacji na smartfony.
Daniel Kurylak
Ostatnie wpisy Daniel Kurylak (zobacz wszystkie)
- Na jakie cechy kandydatów rekruterzy najbardziej zwracają uwagę? - 20 marca 2023
- Izera – opóźnienia w realizacji projektu polskiego elektryka - 10 lipca 2022
- Jaki rodzaj patelni wybrać? - 22 marca 2022
- Jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji? - 13 września 2021
- Google zamyka studia Stadia - 12 lutego 2021
- Cyberpunk 2077 – wielki hit czy wielka afera? - 17 grudnia 2020
- 5G – o co w tym tak naprawdę chodzi? - 12 maja 2020
- Programy wsparcia dla twórców gier komputerowych - 29 marca 2019
- Jak smartphone wpływa na psychikę dziecka? - 16 stycznia 2019
- Jak gry komputerowe wpływają na psychikę? - 25 kwietnia 2018
- Nowa aplikacja ułatwiająca zakupy - 22 czerwca 2017
- Coaching – inwestycja w siebie - 21 lutego 2017
- Będzie rozwojowy boom w branży rzeczywistości wirtualnej? - 26 sierpnia 2016
- Coraz więcej ofert pracy dla informatyków - 20 sierpnia 2016
- Jak Nintendo wykorzysta popularność gry Pokemon Go? - 10 sierpnia 2016
- BZ WBK wciąż na celowniku oszustów wyłudzających dane - 27 czerwca 2016
- Photon: polski robot nauczy dzieci kodowania? - 23 czerwca 2016
- Instagram wreszcie z ułatwieniami dla biznesu? Nowości - 10 czerwca 2016
- Microsoft nie będzie już walczył na rynku smartfonów? - 2 czerwca 2016
- Facebook cenzuruje skrajne i prawicowe media - 23 maja 2016