Zimowe sporty bez śniegu

Chociaż kalendarzowa zima dopiero niedawno się zaczęła, za oknem nie ma już po niej śladu. Jeśli mimo tego nie możesz odmówić sobie uprawiania zimowych sportów, mamy kilka propozycji.

Warto zwrócić uwagę chociażby na nordic walking. To sport, który z powodzeniem mogą uprawiać osoby w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej. Sam decydujesz o tym, w jakim tempie będziesz spacerował i jak intensywny będzie Twój trening. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalne kije, które obecnie dostępne są w niemal każdym sklepie sportowym i już można ruszać w trasę.

Zima to także doskonały czas, by potrenować pływanie. Kryte pływalnie znajdziemy w każdym większym mieście, a ich oferta jest naprawdę interesująca. Warto zdawać sobie sprawę, że nordic walking i pływanie to wszechstronne sporty, które angażują niemal wszystkie grupy mięśni. Jeśli zależy Ci na treningu, który poprawi Twoją ogólną kondycję i sylwetkę, powinieneś zainteresować się którymś z nich. Jeśli jednak masz ochotę potrenować sport ukierunkowany na konkretną partię mięśni, na przykład nogi, Twój trening powinien przybrać nieco inną formę. Możesz odwiedzić na przykład sztuczne lodowisko i poćwiczyć jazdę na łyżwach. Kilka okrążeń wokół lodowiska wystarczy, żebyś porządnie się zmęczył, nawet jeśli nie będziesz odrywał rąk od barierki.

 

Dla tych, którzy uwielbiają białe szaleństwo polecamy wyprawę na narty do Norwegii.