Sklepy internetowe mają coraz więcej klientów!

Wygoda robienia zakupów bez wychodzenia z domu, niższe ceny, szybka dostawa i wielki wybór – to cechy, dzięki który e-handel w Polsce ciągle rośnie. Obroty e-sklepów powiększyły się o 18%!

Już co czwarty Polak kupuje w internecie, co trzeci zastanawia się czy wyjść do sklepu, czy zostać w domu/pracy/szkole i kupić towar przez Internet. Zatrważający wzrost liczby sklepów internetowych, połączony ze stale rosnącym wyborem oferowanego przez nie asortymentu i stosunkowo niskimi cenami sprawił, że dzisiaj mamy już w Polsce ponad 7600 sklepów internetowych, 10 000 będzie do grudnia 2010, a ich obroty wzrosną w tym roku o 18% w porównaniu do roku ubiegłego. Tempo rozwoju e-handlu i e-zakupów w Internecie jest imponujące – i pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu do sieci mieliśmy ograniczone zaufanie i wnikliwie czytaliśmy regulaminy zakupów.

Znaczące podniesienie się jakości obsługi klientów i szybkość przesyłania towarów (usługi kurierskie) – to kolejne czynniki, które internautów ciągną do e-zakupów. I choć nadal handel internetowy stanowi w Polsce ledwie 2% (niecałe) sprzedaży detalicznej, to możemy się w krótkim czasie spodziewać znaczącego wzrostu tego wskaźnika. Młode pokolenie już dziś kupuje niemal tylko w Internecie, a że zwiększa się również systematycznie dostęp do szerokopasmowego internetu w Polsce – to tym bardziej liczyć można na regularne wzrosty w e-branży.