Dieta Metabolic Balance – „kolejny cud” czy nowa propozycja koncernów odchudzających?

Metabolic Balance to nowa dieta, o której dużo się mówi w ostatnim czasie. Wprawdzie wprowadzono ją już w 2001 r., jednak dopiero niedawno stała się naprawdę popularna.

Autorem tego rewolucyjnego  projektu jest dr Wolf Funfack, specjalista chorób wewnętrznych. Jego zdaniem efektywna dieta powinna być opracowywana indywidualnie, na podstawie wyników badań krwi. Lekarz nie zdradza jednak, jakie konkretne parametry bierze pod uwagę przy układaniu swoich programów żywieniowych.

Badania krwi są przeprowadzane w laboratoriach, a ich wyniki przekazywane do firmy dr. Funfacka. Pacjent za pośrednictwem swojego opiekuna dostaje indywidualny program żywieniowy, opracowany specjalnie z myślą o jego potrzebach.

Taka usługa kosztuje i to nie mało!

Siedem godzin konsultacji i przeprowadzenie badania krwi to koszt rzędu 300 euro. Nic więc dziwnego, że pacjenci starają się potwierdzić skuteczność terapii, zanim się na nią zdecydują. Niestety nie jest to proste. Jedyne badania, które mają potwierdzać efektywność diety zostały przeprowadzone na zlecenie firmy dr. Funfacka, trudno więc w pełni im zawierzyć.

Jedno jest pewne – dieta Metabolic Balance, nawet jeśli skuteczna, uzależnia nas od firmy dr. Funfacka. Po przeprowadzeniu całej terapii Twoja wiedza na temat zdrowego odżywiania wciąż będzie zerowa…