Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Muffinkowy raj! Fabryka Muffinek już wkrótce powstanie w Nowej Soli

To będzie „najpyszniejsza” fabryka w naszym kraju! W Nowej Soli ma powstać fabryka Muffinek. To nie tylko źródło smacznych babeczek, ale też możliwość przyjemnej pracy dla ok. 250 osób.

Fabryka Muffinek to inwestycja, za którą odpowiada holenderska korporacja CSM będąca jedną z największych firm cukierniczych na świecie. Zakład powstanie w Nowej Soli i będzie zatrudniał ok. 250 osób. Koszt jego wybudowania to bagatela 60 mln zł. Przewiduje się, że fabryka zostanie otwarta już w lutym przyszłego roku.

Początkowo, przez dwa miesiące będą trwały testy i szkolenia. Dopiero później będzie można rozpocząć pełne wytwarzanie pysznych, amerykańskich babeczek nadziewanych jagodami. Wśród zatrudnionych przeważać będą kobiety. Mówi się, że praca będzie łatwa i przyjemna, ponieważ fabryka ma być w dużym stopniu zautomatyzowana, więc ludziom pozostanie jedynie ściąganie gotowych produktów z taśmy i pakowanie ich do kartonów.

CSM wybrało Nową Sól spośród kilku kandydatur. Wcześniej brano pod uwagę otworzenie fabryki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Jednak to w Polsce można było trafić na stosunkowo niskie podatki CIT będące efektem ulgi proponowanej do 2020 r. Polacy mają jednak nadzieję, że nawet po zniesieniu ulgi, zakład będzie kontynuował swoją produkcję. Okoliczni mieszkańcy będą mieli tu szansę zatrudnienia, która jest szczególnie ważna dla kobiet zwolnionych wraz z zamknięciem fabryki nici.