Gdzie najchętniej spędzamy wakacje?

Przepis na idealne wakacje nie jest skomplikowany. Piękne krajobrazy, słońce, czysta woda i piaszczyste plaże dookoła. Takie atrakcje zapewnią wyspy, które co roku przygotowują się na turystów.

Jedną z chętniej odwiedzanych wysp jest włoska Sardynia. Poza wspaniałą pogodą i cudownymi widokami, daje nam możliwość eksploracji niezwykle bogatego dna morskiego. Rafy koralowe zachęcają do nauki nurkowania. Lazurowa woda sprzyja przyjemnym kąpielom, a piaszczyste plaże opalaniu. Nie zabraknie też fantastycznej, rzadko spotykanej fauny i flory, którą możemy podziwiać podczas dalszych spacerów. W archipelagu Balearów uwagę przyciąga Formentera. To wyjątkowo spokojne miejsce, w którym możemy liczyć na sielankowe rodzinne wakacje.

Krystaliczne wody, skaliste wybrzeża i czyste plaże zachwycają urokiem. Małą wyspę można zwiedzać na jednośladzie. Funkcjonujące tu wypożyczalnie rowerów skłonią do aktywnego wypoczynku.

Wielu turystów uważa, że najatrakcyjniejsza europejska wyspa to Rodos. Różnego typu plaże – piaszczyste, ale i kamieniste, w tym także dzikie pozwalają na niepowtarzalny relaks nad wodą. Ponadto, rośnie tu mnóstwo pachnących, kolorowych kwiatów oraz znajduje się tu imponujący wodospad. W dodatku, mamy niemal stuprocentową pewność, że nie zabraknie nam słońca.

Wielu urlopowiczów przyciąga też Sycylia, która skupia uwagę głównie, dzięki wulkanowi Etna. Piękny park krajobrazowy, ale też wzgórza, winnice, zatoki sprawiają, że jest to wyspa o niezwykle urozmaiconym charakterze. Na pochwałę zasługują też portugalskie Azory i Madera, należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich Fuerteventura, klimatyczna, hiszpańska Majorka czy mała, chorwacka wyspa Mljet.