Lifting biustu, twarzy, brzucha – dziwactwo, czy potrzeba wieku?

Operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się chociażby na lifting. Na czym polega ten zabieg i czy rzeczywiście warto go przeprowadzać?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach operacje plastyczne, w tym również lifting coraz rzadziej są traktowane jako fanaberia. Rozumiemy potrzebę i chęć ich przeprowadzania i nie widzimy nic gorszącego w tym, że ktoś poprawia swój wygląd, jeśli ma taką możliwość.

Lifting pozwala nam na przykład pozbyć się kompleksów związanych z postępującym procesem starzenia się. Zabieg polega na naciągnięciu skóry, dzięki czemu na nowo staje się ona jędrna i napięta. Zdecydowanie najpopularniejszy jest botoks i lifting twarzy, coraz częściej przeprowadza się jednak także lifting biustu czy brzucha. Te części naszego ciała również mają tendencję do wiotczenia i utraty jędrności wraz z upływem lat.

Z liftingu korzystają nie tylko osoby w wieku dojrzałym, ale także młode kobiety, które w skutek ciąży czy zgubienia zbędnych kilogramów zmagają się z nadmiarem zbędnej skóry na swoim ciele.

O możliwości przystąpienia do zabiegu decyduje lekarz, sprawdzając, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Do najczęściej spotykanych przyczyn rezygnacji z przeprowadzenia zabiegu należą zła morfologia, nadciśnienie, cukrzyca oraz stany zapalne.