RedCart szuka e-talentów – zgłoszenia do 15 września

RedCart szuka

Uczniowie, którzy w tym roku przystępowali do egzaminu maturalnego, mogą jeszcze zgłosić się do konkursu „RedCart szuka e-talentów”. Dzięki wydłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń, można je dostarczać do 15 września b.r. To świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy chcieliby odbyć staż i zdobyć szansę na zatrudnienie w dziale Techniczno-Graficznym firmy RedCart. Będące główną nagrodą, płatne praktyki zawodowe będą trwały okrągły rok. Mają one pozwolić młodemu człowiekowi na poznanie branży e-commerce oraz zyskanie doświadczenia pozwalającego na późniejsze zatrudnienie w jednej z firm działających w tej gałęzi handlu. Istnieje spora szansa na to, że propozycje zatrudnienia praktykant otrzyma właśnie w RedCart.

Osoby chcące zgłosić się do konkursu nie muszą mieć żadnego doświadczenia związanego z pracą w internecie. Niemniej jednak, powinny interesować się tą tematyką oraz posiadać ogólną wiedzę związaną z handlem on-line. Dzięki temu, łatwiej będzie im przyswajać wiedzę przekazywaną w trakcie praktyk przez doświadczonych pracowników RedCart i chętniej będą ćwiczyli umiejętności niezbędne w pracy w sieci.

Żeby wziąć udział w konkursie organizowanym dla maturzystów przez RedCart, należy poprawnie wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej tej firmy. Poza podstawowymi danymi personalnymi oraz informacjami o wykształceniu i doświadczeniu, należy w nim również napisać, dlaczego dana osoba sądzi, że to właśnie ona powinnia wygrać konkurs i zasilić szeregi RedCart. Wszyscy, którzy prześlą prawidłowo wypełnione zgłoszenie, zostaną zaproszeni na spotkanie z przedstawicielami firmy.

Podczas drugiego etapu rekrutacji, każdy z kandydatów otrzyma test dotyczący e-commerce. Pozwoli on ocenić, które spośród zgłoszonych osób posiadają najrozleglejszą wiedzę na temat handlu internetowego. Wśród pytań pojawią się również te dotyczące grafiki oraz technologii. Ci, którzy uzyskają z testu najwięcej punktów, zostaną zaproszeni na rozmowy ze specjalnie powołaną komisją rekrutacyjną. Podczas tego spotkania, każda z osób będzie mogła zaprezentować swoje atuty, starając się przekonać przedstawicieli RedCart, że to właśnie ona nadaje się do odbycia rocznych praktyk w firmie.

Patronat nad konkursem organizowanym przez RedCart objął wałbrzyski Urząd Pracy. Zarówno test wiedzy, jak i rozmowy oraz sam staż odbywać będą się w Dolnośląskim Parku Technologicznym.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.