Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Turystyka podziemna w Polsce

Turystyka podziemna to wyjątkowy sposób zwiedzania i poznawania świata. Jej wielbicieli w Polsce wciąż przybywa. Według specjalistów, jest ona najszybciej rozwijającą się gałęzią turystyki.

Turystyka podziemna jest całkiem szerokim pojęciem. Zawiera w sobie zwiedzanie wielu obiektów położonych poniżej linii gruntu. Należą do nich, między innymi, kopalnie, katakumby, jaskinie, czy specjalistyczne muzea powstające w podziemiach. Choć może niewiele osób zdawało sobie z tego sprawę, Polska jest wyjątkowo bogata w takie miejsca, przez co staje się bardzo atrakcyjna turystycznie nie tylko dla swoich obywateli, ale również dla turystów zagranicznych. Z sympatią spotykają się wycieczki po kraju uwzględniające zwiedzanie podziemnych obiektów militarnych. Część z punktów wycieczek należy do prywatnych osób, inne są naturalnymi zabytkami przyrody. Mogą one być organizowane przez człowiek, bądź być pozostałością po ruchach górotwórczych.

Dotychczas urządzono już kilka wyjątkowych atrakcji, które rzeczywiście sprawdzają się w swojej roli. Poza jednym z cenniejszych zabytków, czyli kopalnią soli w Wieliczce, wiele osób decyduje się odwiedzić podziemne cuda Torunia. Podziemia Starego Miasta i podziemia twierdzy Toruń spotykają się z uznaniem turystów. Śląskie kopalnie również coraz częściej są otwierane dla wycieczkowiczów. Natomiast w Bydgoszczy powstał wspaniały Kompleks Krąpiewo. Jest to niesamowite centrum dowodzenia, które zostało stworzone w latach 80-tych ubiegłego wieku.