Wyprzedaże w salonach samochodowych: rocznik 2013

sprzedaż samochodu

Początek roku to okres wyprzedaży nie tylko w butikach pozbywających się resztek kolekcji. Na szczególnie korzystne ceny trafimy też w salonach samochodowych, w których wyprzedawane są modele wyprodukowane w 2013 roku. Możemy liczyć na spore upusty, ale także na lepsze warunki kredytowania w razie, gdybyśmy nie mogli kupić auta za gotówkę. Wielkie rabaty na nowe samochody z danego rocznika pojawiają się każdego grudnia. Część salonów rozpoczyna wyprzedaże już w listopadzie. Kończą się one zwykle w styczniu.

Dlaczego salony tak bardzo chcą się pozbyć ostatnich egzemplarzy samochodów wyprodukowanych w poprzednim roku? Chodzi głównie o to, że jeszcze parę dni temu można było je uznawać za nowe. Teraz ich wartość zacznie już znacznie spadać, a to będzie oznaczało mniejsze zarobki. Okazuje się, że bardziej opłacalne jest sprzedanie ich po niższych cenach najpóźniej w pierwszych dniach stycznia. Oprócz tego, salony chcą przygotować się na wprowadzenie do sprzedaży pojazdów z rocznika 2014. Muszą więc zrobić miejsce, by zaoferować klientom pełen dostęp do najnowszych modeli.

Najczęściej zniżki na ostatnie modele z danego rocznika wynoszą co najmniej kilka tysięcy złotych. Niemniej jednak, często przeceny sięgają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To świetna okazja dla każdego, kto wcześniej musiał zrezygnować z zakupu nowego samochodu z powodów finansowych. Istnieją również przypadki, w których kupując samochód podczas rocznikowej wyprzedaży, możemy liczyć na dodatkowe wyposażenie zwiększające późniejszą wartość pojazdu i znacznie podnoszące komfort korzystania z niego. Co ciekawe, w salonie Mazdy można też skorzystać z opcji samodzielnej wyceny wybranego samochodu. Klient ma prawo do targowania się i określenia, jaka kwota najbardziej mu odpowiada. Na drodze porozumienia, udaje się sprzedać samochód.

O wyprzedażach tegorocznych modeli informowały już marki takie, jak Seat, Fiat, Renault, Volkswagen czy Opel, jednak obniżki dotyczą praktycznie wszystkich producentów. Mitsubishi oferowało natomiast w grudniu niezwykłą zniżkę o 52,9 tysiące złotych na model Pajero. Większość obniżek opiewało na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli były niższe, to z reguły można było otrzymać funkcjonalne dodatki, jak choćby opony zimowe za symboliczną złotówkę.