Zmiany w ramówce TVP1

W Nowym Roku szykują się zmiany w ramówce TVP. Znikają stare, dobrze znane programy, a pojawiają się nowe, które mają je zastąpić. Co nowego w telewizji w tym roku?

Przede wszystkim programy publicystyczne, które zastąpią popularny i mocno kontrowersyjny w Polsce program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”. Usunięcie programu z anteny budzi spory sprzeciw w środowiskach katolickich, a także u samego prowadzącego. Dyrektor TVP 1 Iwona Schymalla zapewnia jednak, że jest to decyzja starannie przemyślana i nieodwołalna.

Zmiany w ramówce nie dotyczą jednak wyłącznie publicystyki. Metamorfozę przejdzie również popularny Teatr Telewizji. Na początku roku nie obejrzymy żadnych spektakli archiwalnych, pojawią się natomiast premiery, między innymi „Rosyjskie konfitury ” i „Boulevard Voltaire”. Zmieni się też godzina emisji spektakli Teatru Telewizji na nieco późniejszą. W ten sposób dyrektor TVP chce zwiększyć zainteresowanie widza programami emitowanymi w Jedynce w poniedziałkowe wieczory.

O godzinie 20:00 widzowie będą mogli oglądać ambitne filmy, a dopiero po nich teatr telewizji. Sporo zmieni się też w popularnym programie telewizji śniadaniowej „Kawa czy herbata”. Schymalla chce, by program częściej poruszał kwestie kultury i sztuki. Z pewnością sprzyja temu wydłużenie czasu trwania programu, który od tej pory będzie można oglądać między 8:00 a 10:40