Co z polską „złotą jesienią”? – przymrozki i mało słońca

Polska złota jesień? Nie w tym roku… słonecznych dni jak na lekarstwo, za oknami częściej mgła, mżawka, deszcze a nawet październikowe przymrozki. Z podziwiania kolorowych liści nic nie będzie.

Prognoza pogody zmienia się w tym roku jak w kalejdoskopie i tak naprawdę nie sposób ją do końca przewidzieć. Ma być słonecznie – ocieramy się o deszcze, ma padać – jest słońce i tak w kółko. Miłośnicy tradycyjnej jesieni skąpanej w słońcu, szeleszczącej kolorowymi liśćmi i przynoszącej naprawdę stopniowe ochłodzenie – już są rozczarowani. Za oknami plucha, słońce tylko momentami wyziera zza chmur, lokalne podtopienia i mżawki to coś, co z pewnością nie poprawi nam nastroju.

Najbliższe prognozy również nie są optymistyczne – bo choć przymrozki już pojawiły się w niektórych polskich miastach, to w połowie października prawdopodobnie spadnie pierwszy śnieg! Fani zimowy atrakcji będą zachwyceni, ale takie zapowiedzi nie wróżą dobrze na dłuższą metę. Wydłużona zima to więcej depresji, mniej słońca, mniejsza chęć na aktywne spędzanie czasu i pracę.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że prognozy jak do tej pory – będą mijać się z prawdą i rzeczywistością. Bo lepiej dowiedzieć się, że prognoza była kiepska, niż zamiast tradycyjnej, złotej jesieni stawiać czoła zimowym mrozom.