Interpol z nową siedzibą w 2014 roku

Interpol buduje nową siedzibę w Singapurze – jej otwarcie jest planowane na 2014 rok. Będzie składać się z działu badań i rozwoju, sal konferencyjnych, laboratoriów kryminalistycznych, a nawet muzeum.

Głównymi zadaniami, jakie będą realizowane w nowej siedzibie Interpolu Global Complex for Innovation, będą zwalczanie dziecięcej pornografii w internecie, dbanie o bezpieczeństwo w sieci, a także wypracowywanie najnowszych technologii innowacyjnych.

Funkcjonariusze i naukowcy z IGCI będą się również zajmować:

  • przestępstwami gospodarczymi,
  • wykrywaniem podrabianych towarów,
  • korupcją w piłce nożnej,
  • walką z gangami azjatyckimi,
  • zapobieganiem naruszeniom równowagi środowiska naturalnego.

Całość będzie funkcjonować jako część singapurskiego centrum dowodzenia. Usługi IGCI są skierowane także do biedniejszych krajów – będzie ona oferować dzielenie się wiedzą oraz udostępnianie i tworzenie baz danych dostępnych dla policji z całego świata. Jednak to nie wszystko!

Obiecujące wydają się być również plany tworzenia programów śledczych do walki z piractwem internetowym, hakerami i twórcami szkodliwego oprogramowania komputerowego. Narzędzia te będą ogólnie dostępne dla policji na całym świecie. Wybór lokalizacji nowej siedziby Interpolu nie jest przypadkowy – centrum będzie współpracować z siedzibami w Lyonie i Buenos Aires.