Alior Sync zniknie z rynku!

logo Alior Sync

Klienci banku Alior Sync mogą czuć się zawiedzeni – instytucja wkrótce zniknie z rynku! Stanie się za to częścią marki T-Mobile.

Informacja ta została podana do wiadomości publicznej podczas konferencji podsumowującej zyski zanotowane przez Alior w poprzednim roku. Przy okazji poinformowano, że Alior Bank ma sporo zyskać na tej decyzji. Dzięki przekazaniu Alior Synca spółce T-Mobile, bank ma pozyskać ogromną rzeszę klientów. Optymistyczne prognozy zakładają, że na przestrzeni najbliższych 5 lat Alior Bank pozyska w ten sposób ok. 2 miliony nowych klientów.

Prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj przyznał, że zarządzana przez niego instytucja chce zrezygnować z prowadzenia mniejszych projektów i zamierza skupić się na tym jednym, największym. Spółka chce poprawić sprawność obsługi klientów. Planuje przy tym zwiększyć zyski czerpane z udzielanych pożyczek gotówkowych. Podkreślono także, że T-Mobile może dać Aliorowi wiele korzyści. Przede wszystkim, imponująca jest liczba klientów, jaką może pochwalić się spółka telekomunikacyjna. Jest ich ok. 16 milionów! Do tego jeszcze należy dodać ok. tysiąc punktów handlowych.

T-Mobile wyróżnia się także wysokim poziomem innowacyjności oraz faktem, że jest to po prostu jedna z silniejszych marek na rodzimym rynku.

Alior Bank uspokaja klientów Alior Synca zapewniając, że warunki, na jakich funkcjonowały dotychczas ich konta nie ulegną pogorszeniu, a wiele wskazuje na to, że nawet się poprawią. Pewnym jest, że poziom usług w żadnym stopniu się nie pogorszy, a klienci nadal będą mogli przynależeli do Alior Banku. Co prawda, planowane są modyfikacje takie, jak choćby te w zakresie zmiany kolorystyki, jednak nie powinno mieć to dla odbiorców żadnego większego znaczenia.

Współpraca banku z operatorem sieci komórkowej jest uważana za pionierski projekt – z podobnym przedsięwzięciem nie spotkano się dotąd w żadnym innym europejskim kraju. Takie rozwiązanie ma sprzyjać m.in. popularyzowaniu płatności zbliżeniowych dokonywanych przy użyciu telefonów komórkowych. Pozwoli to na obsługę m.in. kart kredytowych i debetowych. Wszystko to jest możliwe, dzięki usłudze T-Mobile o nazwie „MyWallet”.

Dzięki tej opcji, dla operatora sieci komórkowej współpraca z bankiem oznacza natomiast nawet do miliona nowych klientów!