Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Będzie praca w Drutexie

Drutex S.A. to dobrze znany nam z reklam, największy w Polsce i na kontynencie producent drzwi i okien. Planując rozbudowę swojego zakładu w Polsce, da on pracę dla 1000 osób.

W ciągu 2 lat zatrudnienie ma wzrosnąć do ok. 2600 osób! Wśród najpoważniejszych planów firmy Drutex należy wymienić zamiar budowy Europejskiego Centrum Stolarki Okienno-Drzwiowej. Inwestując w ten biznes. Producent chce powiększyć istniejący już zakład w Bytowie.

Na dzień dzisiejszy, Drutex wykorzystał już praktycznie wszystkie tereny, jakie miał do zagospodarowania. Z tego powodu, zamierza nabyć kolejnych 40 hektarów, które zostaną wykorzystane jako miejsce budowy nowych hal produkcyjnych. Zgodnie z zamierzeniami, zakład powiększy się dwukrotnie, a dobudowana część będzie miała dokładnie tę samą wielkość, co dotychczasowa. Co za tym, idzie podwoją się też możliwości produkcyjne zakładu.

Mający powstać zakład Drutex S.A. ma specjalizować się w wytwarzaniu szyb zespolonych, profili oraz okien PVC, ale też aluminiowych oraz drewnianych. Zwiększona produkcja ma pomóc korporacji w podbiciu kolejnych państw europejskich. Właścicielom szczególnie zależy na zdobyciu dużych udziałów na rynku skandynawskim. Jednak produkty Drutexu są także eksportowane do Ameryki Północnej, Australii.

Firma znajduje odbiorców również na Dalekim Wschodzie. Przychody nieustannie rosną, a wraz z nimi pojawia się chęć zwielokrotniania zysków, stąd pomysł na budowę kolejnych zakładów.