Czas na przegląd sprzętu narciarskiego!

Sezon narciarski już się zbliża! Najwyższy czas, by sprawdzić sprzęt narciarski, zanim wyruszymy na stoki. Pamiętajmy o wszystkich szczegółach – to gwarancja nie tylko komfortu, ale i bezpieczeństwa.

Zarówno sprzęt narciarski, jak i snowboardowy powinien zostać dokładnie sprawdzony przed wyruszeniem na stok. Najlepiej, jeśli kontrolę przeprowadzi specjalista. Z takich usług często możemy skorzystać w sklepach sportowych bądź w profesjonalnych serwisach narciarskich, które z reguły znajdują się w miejscowościach górskich. Oczywiście, jeśli jesteśmy gotowi dobrze ocenić stan nart, możemy to uczynić samodzielnie.

Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na to, czy będą sprawne – najważniejsze są wiązania, od których zależy przyczepność butów do nart. Mają one duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Istotne jest również to, żeby buty nie były uszkodzone, nie przemakały.

Jeśli chodzi o same narty oraz o deskę snowboardową, to należy je odpowiednio nasmarować oraz ostrzyć. Dobrze jest także sprawdzić kijki narciarskie. Nie mogą być popękane, a ich uchwyty nie powinny być zdeformowane. Poza sprzętem, niezwykle ważna jest także odzież narciarska. Trzeba sprawdzić stan kombinezonów. Nie mogą być podziurawione, nie mogą także przemakać. Także rękawice nie mogą przemakać. Jeśli chodzi o czyszczenie odzieży narciarskiej, to pamiętajmy, że nie wolno jej prać ani wirować. Najlepiej jest przecierać ewentualne plamy przy pomocy nawilżonej ściereczki.

Warto także przymierzyć gogle, żeby dowiedzieć się, czy dobrze pasują, nie przepuszczając opadów atmosferycznych. Niezwykle ważne są również kaski, które muszą być w świetnym stanie, żebyśmy czuli się w nich w pełni bezpiecznie.