Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Gorillaz szykuje dla fanów kolekcję singli, remiksów i video – 10 lecie

Fani zespołu Gorillaz z niecierpliwością, ale i dozą niepewności czekają na 10-te urodziny zespołu. Mimo głosów o zakończeniu działalności, grupa przygotowała z tej okazji niespodziankę dla fanów.

Plotki o końcu legendarnej grupy pojawiły się już jakiś czas temu. Ich potwierdzeniem były wiadomości, jakie członkowie zespołu umieszczali na Twitterze. Między wierszami można było doczytać się w nich informacji o planach zakończenia działalności grupy.

Fani podejrzliwie komentowali też fakt, że założyciel grupy Damon Albarn nagrał płytę w Demokratycznej Republice Kongo i wznowił kilka swoich dawnych projektów, które zawiesił na czas współpracy z Gorillaz. Miłośnicy grupy z niepokojem oczekiwali na oficjalne ogłoszenie końca jej działalności. Tymczasem światem wstrząsnęła zupełnie inna wiadomość. Gorillaz ogłosili bowiem, że z okazji 10-lecia grupy wypuszczą na rynek zupełnie nowe wydawnictwo.

Jubileuszowy prezent dla fanów to kolekcja singli, nagrań video i remiksów. Wydane na płytach CD, płytach DVD i klasycznych winylach mają trafić do sprzedaży 28 listopada. Obecnie sporo mówi się o tym, że niejasne przesłanki o zakończeniu działalności grupy były tylko zagraniem marketingowym.

Tak hucznie obchodzony jubileusz jest na to najlepszym dowodem i ogromną ulgą dla fanów.