Idealne samochody na zimę

droga zimą

Zima wystawia na próbę nie tylko ludzi i zwierzęta, ale również sprzęty. Z tego powodu, warto zastanowić się, jaki samochód najlepiej sprawdzi się w trudnych, zimowych warunkach. Okazuje się bowiem, że w zależności od konkretnych parametrów technicznych, niektóre pojazdy lepiej znoszą jazdę po śniegu i lodzie, a inne radzą sobie z tym znacznie gorzej. Żeby pomóc w wyborze aut najlepszych na zimę, stworzono ranking tych modeli, które zapewnią nam największy komfort i bezpieczeństwo jazdy o tej porze roku.

Dziesiątkę otwiera Volkswagen Golf Cross Country, który wyróżnia się napędem na 4 koła oraz podwyższonym zawieszeniem. Takie połączenie samochodu terenowego ze zwykłym hatchbackiem sprawdza się zimą zdecydowanie lepiej niż zwykły VW Golf. Niestety, są to auta produkowane w 1989 r. i obecnie wiele z nich nie jest już w tak dobrej kondycji, by bezproblemowo przetrwać zimę. Kolejne miejsce należy do Fiata 126p. Może trudno jest poruszać się nim po górach śniegu, jednak można znaleźć modele wyposażone w montowane z przodu pługi, które znacznie ułatwiają jazdę w śnieżne dni. Łada Niva to jeden ze starszych samochodów terenowych. Chociaż pod względem wyglądu nie może konkurować ze współczesnymi autami, to jednak niezła moc i niska cena zachęcają do tego, by spróbować jej możliwości w okresie zimowym.

Także polska terenówka – Tarpan Honker może znacznie ułatwić jazdę po zaśnieżonych ulicach. Wysokie zawieszenie i spora moc sprawiają, że tym samochodem pokonamy większość zasp znajdujących się na naszej drodze. O jego zadowalających parametrach technicznych świadczy fakt, że to jeden z najpopularniejszych modeli aut w polskim wojsku. Następne miejsce należy do VW Cross Polo, który wyróżnia się szczególnie atrakcyjna sylwetką w porównaniu do poprzednich modeli. Przypomina nieco SUV-y, a jego odrobinę podniesione zawieszenie pomaga w jeździe po śniegu.

Jeszcze lepszą opcją jest Suzuki Jimny – pełnoprawna terenówka o charakterystycznym, łagodnym kształcie i całkiem mocnym silniku. Zimą sprawdzi się też – podobne do Hummera – Lamborghini LM002. Niestety, jego cena zniechęci wielu zainteresowanych kupnem. Oczywiście, sam Hummer także pozwoli nam bezproblemowo pokonywać nawet wysokie zaspy. Nawet na najsroższą zimę świetny będzie rosyjski Trecol 39295, którego wielkie opony pokonają każdy śnieg.