Kobiety i showbusiness – i kto tu rządzi?

Podobno światem od zawsze rządzili mężczyźni, przynajmniej tak do tej pory wszyscy myśleli. Jednak teraz wszystko się zmienia – kobiety systematycznie przejmują władze m.in. w mediach!

To kobiety są lepiej wykształcone, oddane pracy, dokładne, twórcze i odważne w podejmowaniu niebanalnych rozwiązań. Kobiety są twarde w negocjacjach, ale jednocześnie skłonne do kompromisów satysfakcjonujących wszystkie strony interesu.

Kobiety wyznaczają sobie cel i dążą do niego z pełną konsekwencją. To one coraz odważniej sięgają po najlepsze stanowiska, zdobywają wymarzone prace, stoją za sukcesem największych gwiazd tego świata. W dotychczas zdominowanym przez mężczyzn świecie kobiety dzięki własnej pracy zdobywają najlepsze miejsca w świecie szołbiznesu i, co najważniejsze, wspaniale im to wychodzi.

Potwierdza to ostatni ranking magazynu Forbes, który każdego roku typuje 100 najbardziej wpływowych osób ze świata szołbiznesu, w której to liczbie znajduje się coraz więcej kobiet.

Ten rok to wielki sukces kobiet związanych z mediami, bowiem w pierwszej 10 jest aż 6 kobiet. Niekwestionowaną królową jest Oprah Winfrey, ale w pierwszej dziesiątce znajduje się też Betonce Knowles, Lady GaGa, Britney Spears, Sandra Bullock i królowa popu, czyli Madonna.

Odbicie globalnych trendów zdobywania świata mediów przez kobiety jest widoczne także na polskim podwórku, gdzie najbardziej liczącymi się managerami gwiazd są kobiety. Te najbardziej znane to Maja Szablewska, która zajmuje się obecnie między innymi Mariną i Edytą Górniak oraz Joanna Ziędalska – Komosińska, która już od lat zajmuje się rozwojem kariery Agnieszki Chylińskiej.