Kofeina a cellulit

Cellulit jest problemem większości kobiet, choć nie wszystkie się do tego przyznają. Jak go zwalczać i czy pomóc może zwykła kawa?

Istnieje wiele profesjonalnych zabiegów usuwających cellulit, wykonywanych w salonach, np. masaż bańką chińską i inne, ale zwykle musimy za nie sporo zapłacić. Z drugiej strony, jeśli mamy trochę wolnego czasu i chcemy same wypróbować domowe metody, łatwo znajdziemy przepisy na takie zabiegi.

Przede wszystkim na samym początku najlepiej przyswoić sobie wiadomość, że najbardziej skutecznym działaniem względem zwalczania cellulitu jest kawa.

Wystarczy zwrócić uwagę chociażby na fakt, że kosmetyki ujędrniające w większości posiadają w swoim składzie kofeinę. Jej działanie jest wszechstronne – między innymi zmniejsza obrzęki i pobudza proces spalania tkanki tłuszczowej.

Zamiast kupować drogie kosmetyki, możemy wykonać w domu mieszankę składającą się z 4 łyżek sypanej kawy, 2 łyżek cynamonu, 1 łyżki imbiru oraz dowolnego balsamu do ciała. Kawę zaparzamy zalewając wodą tylko do wysokości fusów. Następnie dodajemy cynamon i imbir, łączymy z balsamem i nakładamy na ciało na ok. 45 minut.

Dla lepszego efektu warto owinąć się również folią aluminiową.