Kowalczyk kontra Bjoergen. Szanse Polki rosną

Rozpoczęły się zawody Tour de Ski. Czy nasza najlepsza biegaczka, Justyna Kowalczyk ma szanse na dogonienie swojej największej konkurentki Marit Bjoergen?

Początek zawodów wskazuje na to, że Justyna ma bardzo duże szanse na konkurowanie z Bjoergen jak równa z równą.

Nasza biegaczka wygrała w prologu Tour de Ski, czyli wyścigu na 3,1 km techniką dowolną, z przewagą 0,4 s. nad swoją rywalką. Zwycięstwo z pewnością podbuduje Justynę psychicznie. Od czasu olimpiady w Vancuver, nasza zawodniczka tylko raz wygrała wyścig, w którym brała udział również Bjoergen. Pokonanie Bjoergen jest tym ważniejsze, że największa rywalka Kowalczyk była wypoczęta i dobrze przygotowana do zawodów.

Justyna jest w bardzo dobrej dyspozycji. W ostatnich zawodach Pucharu Świata również górowała nad rywalkami. Warto jednak zaznaczyć, że nie było wśród nich Marit Bjoergen, która w tym czasie chorowała. Dopiero Tour de Ski będzie więc prawdziwym sprawdzianem formy dla Justyny Kowalczyk. Jak do tej pory Justyna zwyciężyła w dwóch ostatnich edycjach imprezy. Bjoergen jeszcze nigdy się to nie udało, możemy więc podejrzewać, że będzie jeszcze bardziej zdeterminowana niż dotychczas.

Nasza biegaczka z Kasiny Wielkiej z pewnością nie będzie więc miała łatwego zadania. Pozostaje nam więc tylko trzymać kciuki i z zapartym tchem śledzić relacje z kolejnych zawodów.