mTransfer w sklepach internetowych – jak to działa?

Szybkie płatności internetowe to duża wygoda. Nic dziwnego, że usługi wciąż są polepszane i rozpowszechniane. Opcja mTranfser pojawiła się w wielu nowych sklepach online.

mTransfer to sposób płatności umożliwiany poprzez mBank, który współpracuje z zajmującą się sklepami internetowymi platformą IAI-Shop.com. W ostatnim czasie usługa została udostępniona przez 1,4 tys. kolejnych sklepów. W jaki sposób płatności tego typu poprawiają komfort dokonywania zakupów zdalnych? Przede wszystkim, znacznie skraca to czas transakcji, a więc automatycznie szybciej można spodziewać się otrzymania nabytego towaru.

Pieniądze są w krótkim czasie księgowane i ich adresat niemal natychmiast ma szansę sprawdzić, czy klient rzeczywiście dokonał wpłaty, zatem wysłanie produktu często może nastąpić już tego samego dnia, którego go zamówiliśmy. To wygodne dla obu stron transakcji, korzysta internauta i sklep internetowy.

mTransfer jest pomysłem mBanku i od chwili swojego powstania regularnie zwiększa on zakres swojego działania. W ciągu 4 lat liczba płatności wykonanych przy jego użyciu wzrosła 7-krotnie. Szacuje się, że na ok. 10 tys. polskich sklepów internetowych, ponad połowa korzysta z płatności poprzez mTransfer. Ten typ transakcji pozwala klientom na dokonywanie przelewów wprost z konta bankowego, ale także z karty kredytowej bądź kredytu gotówkowego.