Tablet Pentagram z Dual Core

dwurdzeniowy tablet Pentagram Tab 103

Pentagram zapowiedział kolejny tablet. Tym razem firma rozpoczyna sprzedaż urządzeń z dwurdzeniowymi procesorami – Pentagram Tab 10.3 będzie wyposażony w Cortex A9 taktowany zegarem 1,5 GHz.

A więc stało się! Worek z dwurdzeniowymi tabletami zaczyna się rozsypywać. Jeszcze niedawno tęsknym okiem mogłem śledzić oferty z Aliexpress, gdzie Chińczycy sprzedawali tanie dachóweczki z dual corami. Długo nie potrwało, aby polskie firmy nadrobiły zaległości i zaczęły wprowadzać do swojej oferty sprzęt z równie mocną specyfikacją.

Pentagram Tab 10.3 to nowy tablet od rodzimego producenta. Urządzenie będzie napędzane dwurdzeniowym procesorem Amlogic 8726-MX Cortex A9 (1.5 GHz) i układem graficznym Mali-400. Do tego dojdzie 1 GB RAM-u oraz 16 GB dysk flash (czytnik kart microSD/SDHC pozwoli rozszerzyć pojemność pamięci o kolejne 32 GB). Tab 10.3 rzecz jasna będzie pracował Androidzie ICS. Ekran to 9,7-calowy IPS. Do tego producent obiecuje, że w zestawie z tabletem klienci otrzymają pakiet akcesoriów „premium”, w tym ładowarkę samochodową, etui oraz wysokiej klasy słuchawki.

Póki co, cena nie jest znana. Jednak rzut oka na sytuację na rynku pozwala wróżyć, iż Pentagram Tab 1-.3 powinien kosztować nie więcej niż 1 tysiąc złotych.