Portale erotyczne odwiedzają nie tylko mężczyźni

Panuje powszechne przekonanie, że to przede wszystkim mężczyźni odwiedzają portale erotyczne. Badania wykazały jednak, że kobiety korzystają z nich niemal równie często!

Wśród wszystkich użytkowników witryn erotycznych tworzących sieć Pink Poland, 61% stanowią mężczyźni, a aż 38% kobiety. Co ciekawe, wśród dorosłych kobiet odwiedzających tego typu portale, przeważają kobiety z wykształceniem średnim i wyższym. Natomiast większość męskich użytkowników ma wykształcenie średnie i zasadnicze.

Przeciętna kobieta, która odwiedza portale erotyczne pochodzi ze wsi lub małego miasta, do 20 tys. mieszkańców. Ma od 15 do 34 lat. Zdecydowana większość użytkowników witryn o tematyce erotycznej mieszka w województwach śląskim i mazowieckim.

Panie spędzają na portalach erotycznych mniej czasu niż panowie. Przeciętna użytkowniczka poświęca na przeglądanie tego typu witryn godzinę, zaś w przypadku mężczyzny jest to godzina i 42 minuty. Warto jednak zaznaczyć, że sieć Pink Poland nie jest tworzona przez typowe strony erotyczne, bez żadnej głębszej treści.

Wszystkie portale są starannie zaprojektowane i dopracowane. Oprócz stron z treściami typowo erotycznymi są wśród nich również fora internetowe, sklepy z bielizną i akcesoriami erotycznymi, serwisy randkowe i społeczności.