Praca w domu się opłaca! USA i polskie realia

Praca zdalna to syndrom współczesnych czasów, kiedy nie trzeba już wychodzić z domu by znaleźć pracę, wykonywać swoje obowiązki zawodowe i zarabiać nie wstając od komputera!

Praca w domu na własną rękę jest coraz bardziej atrakcyjna dla wielu osób. Wynika to zapewne z możliwości decydowania o rozkładzie zajęć, większej swobodzie w zakresie czasu pracy i możliwości maksymalnego skupienia na pracy. Sieć internetowa daje coraz większe możliwości jeśli chodzi o możliwości zarobkowania.

Za pośrednictwem Internetu szuka się pracy, za pośrednictwem Internetu przekazuje się również jej wyniki.

Krajem, gdzie system pracy zdalnej jest najbardziej rozwinięty jest USA, gdzie osoby, które wykonując zadania na zasadzie telepracy zarabiają często więcej niż osoby wykonujące te same obowiązki w biurze.

Do grupy trzech szczególnie dobrze płatnych zawodów wykonywanych zdalnie należy projektant stron internetowych, doradca finansowy i tłumacz. Na kolejnych miejscach znalazły się osoby zajmujące się opracowywaniem tekstów technicznych, zarządcy nieruchomości, graficy komputerowi, transkrypcjoniści medyczny oraz pośrednicy turystyczni.

Zarobki w tej grupie wahają się od około 32 tys. USD do ponad 70.tys. USD na rok. Praca w domu ma wiele zalet i jak się okazuje, może przynosić naprawdę dobre pieniądze, wymaga jednak dużej samodyscypliny. Kiedy Polska osiągnie takie stawki wynagrodzeń w telepracy? Z pewnością nie prędko. Warto jednak wiedzieć, że polski rynek pracy zdalnej rozwija się bardzo szybko i już dziś zatrudniając się jako pracownik zdalny – można liczyć na to, że pensja spokojnie dorówna tej, którą dostawiliśmy na „stacjonarnym etacie”.